Wysyłanie bożonarodzeniowych kartek z życzeniami to szansa aby okazać ciepłe uczucia osobom, których nie widujemy na co dzień. Będą miały jeszcze bardziej osobisty charakter jeżeli wykonamy je własnoręcznie. Jest to łatwiejsze niż się wydaje!

Ręcznie robione kartki na Boże Narodzenie 2014 nie muszą być skomplikowane i trudne technicznie. Ważne, aby w ich przygotowanie włożyć dużo serca i starania. Osoba, która znajdzie taką bożonarodzeniową kartkę z życzeniami w swojej skrzynce na listy z pewnością będzie zachwycona!

Być możne ispiracją do wykonania kartki będą zwyczaje związane z Wigilią. Dowiedz się o nich więcej, wejdź: Polskie tradycje wigilijne


Jednym z pomysłów na ręcznie robione kartki na Boże Narodzenie jest wykorzystanie motywu bombki. Do jej wykonania potrzebny będzie blok techniczny oraz ozdobny papier. Pierwszym krokiem jest narysowanie lub wydrukowanie szablonów bombek choinkowych, które trzeba wyciąć z kolorowego papieru. Bombki przyklejamy na papierze technicznym i ozdabiamy według uznania, na przykład cekinami lub brokatem.

Przed Bożym Narodzeniem można przygotować również stroiki. Jeśli szukasz inspiracji, zobacz: Stroiki na Boże Narodzenie 2014

Innym efektownym pomysłem na przygotowanie kartki bożonarodzeniowej jest wykorzystanie wzoru śnieżynki. Potrzebny będzie jedynie kolorowy (np. czerwony albo ciemnoniebieski) sztywny karton, złoty lub srebrny papier oraz nożyczki. Karton składamy na pół - posłuży nam jako baza kartki, ze złotego papieru wycinamy kształt śnieżynki. Najlepiej najpierw odrysować wydrukowany szablon, a wzór wyciąć za pomocą nożyka do papieru. Teraz pozostaje ozdobić śnieżynkę brokatem i przykleić ją na głównej stronie kartki. Na bożonarodzeniowej kartce równie ładnie będzie wyglądać jeden większy lub kilka mniejszych płatków śniegu.

Chcesz spędzić Boże Narodzenie w wyjątkowym miejscu? Sceneria górskich miastaczeke na pewno będzie odpowiednia! Juz teraz sprawdź najciekawsze oferty i wybierz najlepszą:

Boże Narodzenie 2014 w Bukowinie Tatrzańskiej

Boże Narodzenie 2014 w Karpaczu

Boże Narodzenie 2014  w Szczyrku
Boże Narodzenie 2014  w Zakopanem

Osoby, które mają więcej doświadczenia w pracach manualnych mogą pokusić się o wykonanie kartki na Boże Narodzenie metodą scrapbookingu. Jest to technika, która polega na tworzeniu okolicznościowych kolaży. Można do tego wykorzystać dowolne materiały - skrawki tkanin, zdjęcia czy wycinki z gazet. Obecnie scrapbooking poszedł o krok dalej - w sklepach papierniczych lub internecie do kupienia są specjalnie do tego przeznaczone papiery, tusze, gotowe dekoracje oraz dodatki pasmanteryjne. Najważniejsze jest to, że każda kartka na Boże Narodzenie wykonana metodą scrapbookingu będzie wyjątkowa i niepowtarzalna!