Stroik na Boże Narodzenie to efektowny sposób na wprowadzenie świątecznego nastroju w całym domu! Ozdoby te można bez problemu kupić, jednak my proponujemy własnoręczne wykonanie dekoracji. Jest to łatwiejsze niż się wydaje!

Stroiki na Boże Narodzenie 2014 to element każdego świątecznego wystroju wnętrza. W zależności od rozmiaru mogą stanowić doskonałą ozdobę wigilijnego i bożonarodzeniowego stołu lub drzwi wejściowych. Do wykonania stroika najczęściej wykorzystujemy zielone gałązki świerku oraz świeczki, jednak można sięgnąć także do innych materiałów.

Stroik będzie ozdobą każego tradycyjnego wigilijnego stołu. Poznaj też inne tradycje związane z tym wieczorem, wejdź: Polskie tradycje wigilijne

Jedną z propozycji jest stroik na Boże Narodzenie wykonany z plastikowych bombek - mogą mieć różną wielkość, kolor oraz kształt. Bazą stroika będzie cienki metalowy wieszak, który należy rozprostować, a następnie wygiąć w kształcie koła. Kolejnym krokiem jest nawleczenie na cienki drucik bombek, najlepiej większe mieszać z mniejszymi, aby nie zostawały puste miejsca na wieńcu. Gdy stroik bożonarodzeniowy będzie już gotowy, trzeba związać wieszak, a drucik ukryć.

Innym pomysłem na to, jak zrobić stroik na Boże Narodzenie, jest wykorzystanie ozdobnych iglastych gałązek. Przed przystąpieniem do pracy należy przygotować plastikową podstawkę, gąbkę florystyczną (do kupienia w każdym markecie budowlanym) oraz zielone, ozdobne gałązki, które nie gubią liści. Gąbkę trzeba dostosować do kształtu podstawki i nadać jej górnej części półkolisty kształt, a następnie zanurzyć w wodzie i zostawić na noc.

Jeśli elementem stroika ma być świeczka, trzeba zamontować w niej kawałek drucika. Dla ułatwienia trzeba go rozgrzać nad płomieniem i włożyć w środek świeczki. Należy ją zamocować na gąbce tak, aby stanowiła centralny punkt stroika, później można umieścić na niej odpowiedniej długości gałązki. Kompozycję świetnie urozmaicą bombki czy inne świąteczne ozdoby, jednak również one powinny być zamocowane na drucikach.

Jeżeli w tym roku chcesz spędzić Boże Narodzenie poza domem, sprawdź świąteczne oferty obiektów noclegowych z różnych regionów Polski, wejdź:

Boże Narodzenie na Mazurach

Boże Narodzenie nad morzem

Boże Narodzenie w górach


Za podstawę stroika na Boże Narodzenie może posłużyć także wiklinowe koło. Można je kupić w każdym markecie oraz kwiaciarni. Wystarczy owinąć je ozdobną wstążką, udekorować bombkami czy kolorowymi koralikami i bożonarodzeniowa dekoracja jest gotowa!