Życzenia na Boże Narodzenie to wyraz ciepłych uczuć wobec najbliższych, z którymi nie możemy spotkać się osobiście. Wysłanie kartki bożonarodzeniowej napisanej własnoręcznie jest miłym zwyczajem, naprawdę wartym aby go pielęgnować.

Boże Narodzenie to święto, podczas którego chcemy być ze swoimi najbliższymi. Kiedy jednak jest to niemożliwe, obok tradycyjnych telefonów czy Internetu, możemy wysłać im życzenia na Boże Narodzenie 2014. Będzie to nie tylko miły gest, ale również wyraz naszych ciepłych uczuć i pamięci.

 

Dlaczego warto wysyłać bożonarodzeniowe kartki? Wejdź i zobacz: Kartki na Boże Narodzenie 2014


Pierwszą kartkę z życzeniami z okazji świąt Bożego Narodzenia wysłano w połowie XIX wieku w Wielkiej Brytanii. Po kilku latach zaczęto drukować kolorowe karty ze świątecznymi motywami na masową skalę. W Polsce życzenia bożonarodzeniowe na kartkach pocztowych upowszechniły się na początku ubiegłego wieku. Od tego czasu nie wyobrażamy sobie Świąt bez wysyłania życzeń na piśmie. Chociaż obecnie królują krótkie wiadomości tekstowe oraz maile. Może warto poświęcić trochę czasu, aby własnoręcznie napisać i wysłać życzenia na Boże Narodzenie?

Czego życzymy innym najczęściej? Podczas składania tradycyjnych życzeń bożonarodzeniowych najczęściej piszemy i mówimy o szczęściu, zdrowiu oraz spełnieniu marzeń. Bywa, że nasze życzenia ubieramy w piękne, górnolotne słowa, jednak życzenia na Boże Narodzenie w postaci śmiesznych wierszyków również są dobrym pomysłem. Najważniejsze jest, aby słowa płynęły prosto z serca!

 

Tegoroczne Święta chcesz spędzić inaczej niż do tej pory? Zobacz: Boże Narodzenie poza domem