Gdzie są najlepsze bożonarodzeniowe jarmarki?
Boże Narodzenie tuż tuż. Aby poczuć świąteczny klimat, a przy okazji kupić też prezenty pod choinkę, warto zajrzeć na jeden ze świątecznych. W gąszczu stoisk na pewno znajdą się prawdziwe perełki, które ucieszą najbliższych. Podpowiadamy, gdzie są najlepsze bożonarodzeniowe jarmarki w Polsce.
Dekoracje na Boże Narodzenie, zapach świątecznych przysmaków a przede wszystkim liczne stoiska z rękodziełem – tak wyglądają polskie jarmarki bożonarodzeniowe. Na zwiedzających czeka też wiele atrakcji, takich jak koncerty kolędników, spektakle uliczne czy spotkanie ze świętym Mikołajem. Naprawdę jest w czym wybierać!
Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu
Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczął się w przedostatni weekend listopada i potrwa do 22 grudnia. Na cały miesiąc główny rynek miasta zamienił się w bajkową, zimową krainę, nad którą unosi się zapach choinek oraz aromat grzanego wina i pierników. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu dostarcza wielu inspiracji na świąteczne podarunki. W tym roku można będzie kupić wspaniałe koniakowskie koronki, ręcznie wykonane zabawki dla dzieci, ozdoby choinkowe i wiele innych rzeczy.
Nie czekaj i już teraz zarezerwuj noclegi na najbliższe tygodnie we Wrocławiu! Zobacz ofertę noclegową w mieście, wejdź: Noclegi we Wrocławiu
Bożonarodzeniowy Jarmark we Wrocławiu to także moc atrakcji, wśród których znalazło się rzeźbienie lodowych sań Mikołaja, świąteczne parady z Mikołajem i Królową Śniegu oraz wielkie bożonarodzeniowe widowisko wrocławskich kolędników.
Warmiński Jarmark Świąteczny w Olsztynie
Świąteczny jarmark odbędzie się również w stolicy Warmii i Mazur. Chociaż nie należy do największych w kraju, to nadrabia atrakcjami. Od 11 do 14 grudnia olsztyńska starówka będzie skrzyła się kolorami – specjalne świetlne iluminacje ozdobią ściany pięćdziesięciu kamienic. Po starych uliczkach mają się przechadzać pomocnicy świętego Mikołaja, kolędnicy i połykacze ognia. Tradycyjnym elementem Warmińskiego Jarmarku będą lodowe rzeźby, które staną na Targu Rybnym. Ich motywem przewodni to fabryka zabawek świętego Mikołaja.
Zobacz ofertę noclegową w mieście, wejdź: Noclegi w Olsztynie
Być może największą atrakcją Warmińskiego Jarmarku Świątecznego będzie wizyta tego prawdziwego, mieszkającego w lapoński Rovaniemi, Mikołaja. Spotka się on z dziećmi i zrobi sobie z nimi zdjęcia. Olsztyn będzie jedynym polskim miastem, które w tym roku odwiedzi święty Mikołaj.
Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie
Kto nie słyszał o krakowskich Targach Bożonarodzeniowych, które każdego roku odbywają się na Rynku Głównym! Najbliższe rozpoczną się 28 listopada, a zakończą 26 grudnia. Przez cały miesiąc będzie można kupować prezenty, ręcznie wyrabiane ozdoby i próbować regionalnych przysmaków z całej Europy. Na Targach Bożonarodzeniowych pojawią się wystawcy z Litwy, Węgier, Słowacji i Ukrainy, którzy pokażą, jak spędza się święta.
Chcesz wziąć udziałw w wydarzeniu? Już teraz zarezerwuj nocleg, wejdź: Noclegi w Krakowie
Tradycją Targów Bożonarodzeniowych jest wielka beczka z grzanymi winem oraz ogromne grille z pysznymi oscypkami podawanymi z żurawiną. Będzie więc to nie lada gratka dla wszystkich łasuchów. W czasie targów Kraków odwiedzą Mikołaje, artyści oraz kolędnicy z całego regionu. Będzie więc nie tylko smacznie i kolorowo, ale też bardzo świątecznie.
Jarmark Bożonarodzeniowy na Barbakanie w Warszawie
Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się 28 listopada 2014 i zakończy 6 stycznia 2015. W tym czasie warszawska starówka stanie się miejscem, gdzie będzie można kupić świąteczne wyroby i podpatrzeć, jak powstają. Pod Barbakanem pojawią się prawdziwi artyści rzemiosła. Oprócz nich będzie można spotkać potężnych wikingów, czy opiekunów ptaków drapieżnych. Nie zabraknie też świątecznych stoisk z ozdobami i przysmakami.
Święteczne dekoracje można kupić lub zrobić samemu. Jeśli nie wiesz jak, wejdź i zobacz: Dekoracje bożonarodzeniowe
Betlejem Poznańskie
W stolicy Wielkopolski również odbywa się świąteczny kiermasz. W tym roku rozpocznie się 6 i potrwa do 23 grudnia. Betlejem Poznańskie co roku inauguruje prezydent miasta, włączający iluminację świątecznej choinki. Najważniejszym elementem jarmarku są wizyty w na stoiskach rzemieślników, którzy prezentują ręczne wyroby, oraz występy artystyczne. Wiele osób czeka także na Festiwal Rzeźby Lodowej, by móc podpatrywać jak powstają przejrzyste monumenty.