Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Poczuj klimat świąt na Dolnym Śląsku!

Udostępnij Skomentuj
Chcesz już teraz poczuć klimat świąt Bożego Narodzenia? Nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić to za dwa tygodnie. Bo właśnie wtedy, na wrocławskim Rynku Głównym, już po raz 13. rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław, który ponownie powinien przyciągnąć turystów z całej Polski. Jakie atrakcje przygotowano tym razem?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że jarmarki bożonarodzeniowe to trend, który w Polsce nasila się z każdym kolejnym rokiem. Tego typu wydarzenia organizuje coraz więcej miast w Polsce, a mieszkańcy i turyści mogą poczuć klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, już w połowie listopada.


Nie inaczej jest w przypadku stolicy Dolnego Śląska, w której ponownie odbędzie się 13. edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego Wrocław 2022.


Zobacz koniecznie: Tu poczujesz magię Bożego Narodzenia. TOP 3 miejsca w Polsce


Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2022 - w czym tkwi jego wyjątkowość?


Zanim przystąpimy do omawiania szczegółów, związanych z tym wyjątkowym wydarzeniem, dobrze będzie przytoczyć najważniejsze fakty i ciekawostki, dla których to właśnie to wydarzenie cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

 

 

fot. Karol Wiak


Każdy, kto planuje city break w stolicy Dolnego Śląska, od połowy listopada do końca grudnia, doskonale zdaje sobie sprawę, jak ciężko jest znaleźć kwatery i pokoje we Wrocławiu. Najczęściej pozostają nam wolne miejsca we Wrocław hostele, w których możemy przenococować w pokojach wieloosobowych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by skorzystać z takiej opcji, bo Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław to naprawdę coś wyjątkowego.


Dlaczego warto wybrać się na Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław? To właśnie tu będziecie mogli napić się grzanego wina w specjalnym kubku z napisem “Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2022”. Również tu poczujecie cudowny klimat świąt, czy też będziecie mieć możliwość osobistego spotkania ze Św. Mikołajem - tu naprawdę można poczuć się jak w bajce. 


Nie zabraknie oczywiście rozświetlenia wrocławskiej choinki na Rynku Głównym. Uczestnictwo w tym wydarzeniu, możesz śmiało połączyć odkrywając atrakcje turystyczne we Wrocławiu.


Miłośnicy gastronomii znajdą tu dla siebie dosłownie wszystko. Stoiska kuszą zapachami i serwowanymi specjałami. Są pierniki, frytki belgijskie, gofry, dania z grilla, kołacze węgierskie, swojskie wędliny, słodycze, czy też popularne wśród mieszkańców i turystów – grzańce o różnych smakach. Wydarzenie to jest polecane dla każdego, kto chce poczuć klimat świąt. Z głośników rozlega się świąteczna muzyka, na stoiskach duże zainteresowanie przyjezdnych. Przejście całego jarmarku, szczególnie w weekendy, kiedy to w mieście jest najwięcej ludzi, zajmuje trochę czasu. Dla takiego klimatu jednak nie ma co się spieszyć.


Przeczytaj również: Jarmarki Bożonarodzeniowe - te miasta warto odwiedzić przed świętami


Gdzie odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław?


Jeśli zastanawiacie się nad tym, gdzie odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, to w tej kwestii niewiele się zmieni. Tradycyjnie, jak co roku, najważniejsze wydarzenia odbędą się na Rynku Głównym we Wrocławiu i na Placu Solnym. Klimat będzie można poczuć nie tylko w tych miejscach, ale w każdym zakątku Wrocławia, również w obiektach noclegowych. Pospiesz się, bo apartamenty Wrocław znikają w naprawdę ekspresowym tempie.

 

 

fot. Karol Wiak


Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław - parking


To temat trudny do jednoznacznego udzielenia konkretnej odpowiedzi. Jeśli zastanawiasz się gdzie zaparkować podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego Wrocław, to masz wiele możliwości. Najlepiej będzie pozostawić auto przy swoim obiekcie noclegowym i skorzystać ze środków transportu publicznego.


Jeśli natomiast przyjeżdżasz na jeden dzień, z pobliskich miast, to warto wziąć pod uwagę parkingi Wrocław, które znajdują się w pobliżu Rynku Głównego. Oczywiście są one płatne, ale Ty będziesz mógł w spokoju pozostawić swój samochód w bezpiecznym miejscu. Na pewno, najtrudniej będzie zaparkować w weekendy. Ale niektóre płatne parkingi posiadają opcję wcześniejszej rezerwacji miejsc.


Zobacz: Magiczne miasto w Polsce. Dlaczego warto odwiedzić Wrocław?


Ile potrwa Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu?


Decydując się na nocleg na Dolnym Śląsku, macie naprawdę mnóstwo czasu, by wziąć udział w tym popularnym wydarzeniu. Jeśli zastanawiasz się nad tym, od kiedy rozpoczyna się Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław, to odpowiedź brzmi - od piątku 18 listopada.


Duże znaczenie ma również to, do kiedy potrwa Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu i tradycyjnie będzie to Sylwester 2022/2023 we Wrocławiu.


Jakie atrakcje na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu czekają na turystów?


W odróżnieniu od ubiegłych lat, tym razem jarmark będzie miał tylko i wyłącznie formę handlu i atrakcji dla dzieci. Zabraknie koncertów i specjalnych pokazów. Taka sytuacja jest związana z oszczędnością energii, na którą decyduje się większość polskich miast.


Atrakcje Jarmarku Bożonarodzeniowego Wrocław 2022 to m.in.:


  • rozświetlenie choinki, które odbędzie się w dniu 2 grudnia 2022 o godzinie 17.00;

  • Bajkowy Lasek, w którym dzieci będą mogły posłuchać bajek;

  • karuzela “Rudolf i przyjaciele”

  • Świąteczny Wiatrak

  • domek z wieżą zegarową i tarasem na placu Solnym

  • stoiska z pamiątkami i gastronomią

  • Kraina Krasnali i Reniferów przy pomniku Fredry

  • na ulicy Świdnickiej, tradycyjnie stanie brama z napisem “Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2022”.fot. Karol Wiak

Sprzedaż z domków, będzie prowadzona w godzinach od 10.00 do 21.00.


Jak kształtuje się cennik Jarmarku Bożonarodzeniowego Wrocław 2022?


Tak naprawdę, nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, bo jak dobrze wiemy, będzie tu prowadzona sprzedaż produktów, pamiątek, słodyczy i dań. O cenach decydują właściciele tych punktów.


Czy Wrocław może konkurować z Paryżem? Przekonaj się i przeczytaj: 5 rzeczy, w których Wrocław jest lepszy od Paryża


Koszt popularnych grzańców, powinien się mieścić w przedziale od 15 do 20 zł. Pamiętajmy, że obowiązuje tu dodatkowo kaucja za kubek, w wysokości 15 zł. Będzie można go zwrócić - wówczas otrzymamy zwrot gotówki lub zabrać go ze sobą do domu na pamiątkę.


Już dziś zarezerwuj nocleg we Wrocławiu:

To jak? Kiedy i z kim widzimy się na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu? Koniecznie dajcie znać w komentarzu pod tym artykułem.Zobacz także

Dodaj komentarz

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej