Jak przygotować ozdoby bożonarodzeniowe

Udostępnij Skomentuj

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i aby podkreślić ich wyjątkowy charakter każdy stara się nie tylko przystroić choinkę, ale również przyozdobić cały dom. Świąteczne dekoracje bez problemu można kupić, jednak nic nie sprawia takiej satysfakcji jak własnoręczne przygotowanie ozdób bożonarodzeniowych.

Dekoracje świąteczne to z pozoru błahy element, który mocno podkreśla wyjątkowy charakter Bożego Narodzenia. Nawet niewielki wysiłek włożony w przygotowywanie ozdób bożonarodzeniowych może dać wyjątkowy efekt!

 

Przed Bożym Narodzeniem można również przygotować stroiki, które są bardzo efektownymi ozdobami. Zobacz jak to zrobić, wejdź: Stroiki na Boże Narodzenie 2013

 

Tradycyjnym elementem świąt jest choinka, dlatego staramy się aby każdego roku wyglądała trochę inaczej i była wyjątkowa. Można to łatwo osiągnąć wykonując własnoręcznie bożonarodzeniowe ozdoby, których na pewno nie będzie miał nikt inny!

Poznaj inne tradycje wiążące się z Bożym Narodzeniem, zobacz: Tradycje Bożego Narodzenia

Jednym z pomysłów na to, jak zrobić ozdoby świąteczne, jest wykonanie choinkowych bombek z muliny. Przed przystąpieniem do pracy trzeba przygotować mulinę, balonik, klej hobbystyczny i wazelinę. Pierwszym krokiem jest nadmuchanie balonika do wielkości pięści, a następnie owinięcie go nicią tak, by jak najczęściej zmieniała kierunek i przecinała się.

Później balonik trzeba posmarować wazeliną, dzięki czemu guma nie przyklei się do muliny. Kolejnym krokiem jest posmarowanie jej klejem i odłożenie na kilka godzin. Gdy nitka wyschnie, trzeba usunąć balonik, ponownie nałożyć klej a całość spryskać brokatem. Kiedy wszystko zaschnie, mulinowa bombka będzie gotowa do zawieszenia na choince!

Tradycyją bożonarodzeniową jest wysyłanie kartek z życzeniami, które można zrobić własnoręcznie, zobacz: Jak zrobić kartkę na Boże Narodzenie 2013

Bożonarodzeniowe ozdoby można przygotować także z masy solnej, do wykonania której potrzebna będzie szklanka mąki, pół szklanki soli i pół szklanki wody. Składniki trzeba połączyć i ugniatać aż do uzyskania jednolitej, elastycznej konsystencji. Później masę należy rozwałkować do grubości około 6 milimetrów.

Piękne ozdoby bożonarodzeniowe można wyciąć foremkami do pierniczków lub ukształtować dłońmi. Na koniec dekoracje trzeba wysuszyć - do rozgrzanego do temperatury 80 stopni Celsjusza piekarnika należy na kilka godzin wstawić ozdoby z masy solnej. Kiedy już wystygną można je pomalować farbkami albo posypać brokatem, dla utrwalenia efektu spryskując lakierem do włosów. Uwaga! Przed włożeniem do piekarnika, w bożonarodzeniowych ozdobach trzeba zrobić dziurki, przez które zostanie przewleczona nitka!

Świątecznego charakteru całemu domowi nadadzą wycięte z papieru gwiazdki. Można umocować je  na nitce przy okiennej ramie albo na lustrach w domu. Ozdoby bożonarodzeniowe w postaci papierowych gwiazdek z łatwością da się połączyć w choinkowe łańcuchy lub girlandy, którymi przystroimy dom.

 

Szukasz nietypowego pomysłu na święta? Spędź je poza domem! Zobacz najciekawsze oferty pobytowe, wejdź: Oferty na Boże Narodzenie 2013

Bożonarodzeniowe ozdoby można przygotować również ze zwykłych szyszek, które na pewno znajdą się w domu po jesiennych spacerach. Świetnie nadadzą się do zrobienia mini-choinek! Przed przystąpieniem do pracy trzeba przygotować rozłożyste szyszki, kolorowe kuleczki z wełny czesankowej oraz koraliki. Należy je przykleić do łusek szyszki tak, by wyglądały jak bombki - i gotowe!

Zobacz także

Dodaj komentarz